مقدمه ای شگفت انگیز در مورد لیزرهای برش صنعتی

5/5 - (1 امتیاز)
دستگاه برش لیزری و لیزر برش صنعتی نرم افزارهای مرتبط ابزارهایی هستند که برشکاری را با کارایی بالا و فراتر از روش های سنتی انجام می دهند. از آنجا که افراد تمایل دارند کارایی کار خود را افزایش دهند. برش دستگاه لیزر تقریباً به تمام قسمت های جامعه وارد شده است. پیشرفت های فناوری دستگاه های برش لیزری در انواع مختلف موجود می توانند. و توانایی کار با ظرافت و زیبایی را به همراه داشته باشند.
لیزر برش صنعتی به طوری که فرایند برش لیزری کاملاً در اختیار دستگاه باشد و ضمانت عملکرد کاربر کاربر را بدهد. این دستگاه ها مخصوص محیط های کاری ثبات و قابلیت اطمینان عملکرد ایمن دستگاه در نظر گرفته می شود. از آنجا که ما همیشه می خواهیم در زمینه تولید صنعتی پیشگام باشیم. ما یک دستگاه برش لیزری را پیشنهاد می کنیم که از نظر عملکرد کاملاً تست شده و تضمین شده باشد. زیرا این دستگاه ها کاربرد واقعی فناوری لیزر را در تولیدات صنعتی نشان می دهند.

انواع دستگاه لیزر برش صنعتی

دستگاه های برش لیزر در انواع و قیمت های مختلف در بازار موجود است. از جمله: دستگاه برش لیزر چوب ، دستگاه برش لیزر فلز و دستگاه برش لیزر طلا ، که در آن گزینه ها می توانند گسترده و براساس نیاز مشتری باشد. به طوری که کاربر نهایی به بالاترین کاربر و بهترین عملکرد برسد. بنابراین ، انواع دستگاه های برش لیزری ارائه می شود.
در برش لیزر از سه نوع اصلی لیزر استفاده می شود. لیزر CO2 برای برش و حکاکی مناسب است. لیزرهای نئودیمیم (Nd) و لیزرهای نئودیمیم-ایتریوم-آلومینیوم-گارنت (Nd-YAG) از یک سبک هستند . و فقط در کاربرد متفاوت هستند. Nd در مواقعی که به انرژی زیاد اما تکرار کم نیاز باشد ، استفاده می شود. لیزر Nd: YAG در مواقعی که قدرت زیادی برای حکاکی مورد نیاز باشد استفاده می شود.

دستگاه برش صنعتی

مزایای دستگاه برش لیزری

از مزایای دستگاه برش لیزر فلز می توان به سرعت برش عالی ، دقت برش و هزینه کم اشاره کرد. مصرف کم برق ، راندمان بالا از دیگر مزایای دستگاه برش لیزر فلز است. مهمترین مزایای دستگاه برش لیزر دقت ، سرعت ، هزینه کمتر و برش لیزری با کیفیت بالا است. دستگاه برش فلز لیزر می تواند در صنایعی مانند: ساخت خودرو ، تابلو سازی ، پلاک سازی ، مشبک سازی ، ساخت قطعات استفاده شود. همچنین در جواهرات و بدلیجات ، تبلیغات ، دکوراسیون داخلی ، موزاییک ، آسانسور و کلیه صنایع مرتبط با برش پانچ و فلز مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه برش لیزری یکی از بهترین فناوری هایی است که امروزه برای برش و حکاکی انواع مواد از جمله فلزات و غیر فلزات استفاده می شود.

دستگاه های برش لیزری ابزاری کارآمد و سریع برای برش دقیق هستند.

برش انواع غیر فلزات برای اهداف از جمله چرم برای ساخت کالاهای چرمی ، کیف کفش ، کمربند ، کالاهای چرمی تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مصارف چوبی ، ساخت انواع جعبه های تزئینی و جدید ، دکوراسیون داخلی ، لوسترهای چوبی ، بسته بندی تبلیغاتی چوبی مانند جا دستمال کاغذی ، جعبه های چای و کپی های چوبی.

ویژگی های مهم دستگاه برش لیزر که باید هنگام خرید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

برای خرید ، همیشه باید به نیازها و حوزه کاری خود توجه کنید. و دستگاه مورد نظر خود را با توجه به آن انتخاب کنید. شما باید اندازه میز کار خود را بر اساس متریالی که می خواهید استفاده کنید . و اندازه موادی که قرار است برش بزنید و حکاکی کنید ، انتخاب کنید. اندازه های بزرگ برای همه سفارشات ورق و اندازه های منظم برای سفارشات عمومی.

دستگاه برش صنعتی

فناوری برش لیزری

فناوری برش لیزری یکی از فرآیندهای صنعتی است. که در سالهای اخیر مورد استقبال بسیاری از صنایع و شرکتها در زمینه طراحی صنعتی قرار گرفته است. بسیاری از روش های مبتنی بر برش لیزر دارای مزایا و کاربردهای مشابه هستند. تفاوت بین برخی روشها و روشهای دیگر در نوع فناوری مورد استفاده در تجهیزات برش است. دستگاه مخصوص برش لیزر بر اساس فرآیند چند مرحله ای کار می کند. این نوع دستگاه ها دقیقاً مدل هایی هستند که بسیاری از صنایع فلزی بدنبال آن هستند.
برش لیزری فرایندی است که در آن یک سطح فلز با ضخامت مشخص در معرض پرتوهای لیزر قرار گرفته است.  و با استفاده از مکانیزم خاصی برش داده می شود. پرتوهای لیزر به قدری قدرتمند هستند که می توانند صفحات فلزی با ضخامت های مختلف را به اشکال مختلف برش دهند. به راحتی می توان گفت که دستگاه های مبتنی بر فناوری برش لیزری نمونه های ایده آل و موثری برای ایجاد طرح های پیچیده بر روی سطوح فلزی هستند.
جالب است بدانید که برش لیزری بسیار شبیه به مراحل حکاکی سطح و حفاری است. در این فرایند ، شیارها و سوراخ هایی در سطح فلز ایجاد می شود. این سوراخ ها دقیقاً اساس برش پرتو لیزر هستند. طیف گسترده ای از سطوح فلزی با ضخامت های مختلف توسط دستگاه برش لیزری برش داده می شود. کدام مدل دستگاه برای برش ضخامت ورق های فلزی مناسب است به قابلیت ها و قابلیت های دستگاه برش لیزر بستگی دارد. به طور کلی ، تمام مشخصات مورد نیاز را می توان در دستگاه در طی فرایند برش ورق فلز تنظیم کرد.

فرآیند برش لیزری چگونه انجام می شود؟

فرایند برش لیزر با تمرکز پرتوهای لیزر بر روی سطح فلز مورد نظر آغاز می شود. و با حرکت آهسته و مداوم آن در سطح ادامه می یابد. و در نهایت ، فلز به شکل دلخواه برش می خورد. با شروع کار برش ، پرتو لیزر قدرتمند سوراخهایی را در سطح ایجاد می کند . که در نهایت منجر به جدا شدن این قسمت و برش کامل صفحه می شود. آنچه در فرآیند برش لیزر اتفاق می افتد . چیزی شبیه ذوب نقطه ای فلز به دلیل قدرت بالای پرتوهای لیزر است. به این ترتیب می توان گفت که پرتوهای لیزر برای برش مواد دیگر مانند فلزات سبک تر یا مواد معدنی مانند الماس نیز مناسب هستند.
یکی از مهمترین ویژگیهای دستگاههای برش لیزری این است. که اپراتور دستگاه می تواند فرایند برش را توسط پرتوهای لیزر پالسی (در سطح مقطع) یا به طور مداوم یا متوالی انجام دهد. قابلیت تنظیم هر یک از این دو حالت در دستگاه به نوع طرح ها یا استفاده از صفحه فلزی بستگی دارد. از طرف دیگر ، شدت پرتوی لیزر ، طول موج ، گرمای خروجی و می را می توان با توجه به نوع فلز یا ضخامت صفحه فلزی در دستگاه برش لیزر تنظیم کرد.
این نوشته در لیزر ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *