معرفی بهترین لیزر حکاکی فلز و چوب

امتیاز بدهید به این post

دستگاه حکاکی فلز یکی از بهترین دستاوردهای بشری است که هنر و صنعت را به خوبی با هم ترکیب کرده است. بهترین لیزر حکاکی به دلیل سختی سطوح مختلف فلزی و نوع حکاکی روی آنها،ماشین آلات مختلفی با هدف ارتقا کیفیت کار و تسریع در عملکرد خدمات حکاکی طراحی و تولید شده است.

یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ بشریت استفاده از اشعه برای برش یا حکاکی بر روی سطوح مختلف است که حکاکی طرح های با کیفیت در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به نیروی انسانی را ممکن کرده است.دستگاه حکاکی فلز لیزر نه تنها به طور گسترده ای در صنعت استفاده می شود،بلکه در ساخت ابزار تزئین و حکاکی برنجی و استیل نیز کاربرد زیادی دارد. این گروه از دستگاه ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و در دو نوع ثابت و قابل حمل قابل تولید و استفاده هستند.

تکنولوژی لیزر

چون تمام عملیات انجام شده توسط این دستگاه با استفاده از تابش و نور انجام می شود، صدای آن کم است و کیفیت خروجی آن نیز در سطح مطلوبی قرار دارد.

از دستگاه های حکاکی لیزری می توان بر روی سطوح مختلفی از جمله فولاد،فلزات،سنگ،چوب و غیره حکاکی کرد.البته باید بدانید که برای خرید دستگاه حکاکی روی فلزات مانند فولاد،برنج،تیتانیوم ،شما باید نوع لیزر فیبر را انتخاب کنید. علاوه بر سرعت و کیفیت بالا،باید بدانید که قیمت دستگاه حکاکی لیزر فلزی کمی گرانتر از نوع ضربه است و نگهداری آن به تخصص و تجربه نیاز دارد.

بهترین لیزر حکاکی
بهترین لیزر حکاکی

کاربردهای حکاکی لیزری

به دلیل دشواری سطوح و حکاکی دستی طولانی ، در بخشهای صنعتی و تولیدی گرایش به سمت تجهیزاتی وجود دارد که خدمات حکاکی لیزری و برنامه نویسی رایانه ای را ارائه می دهند. از جمله دستگاه های با کیفیت در این زمینه می توان به حکاکی لیزری اشاره کرد.

حکاکی لیزری

علیرغم وجود روشهای مختلف حکاکی روی فلزات ، استفاده از نیروی لیزر بیشترین کاربرد را در این زمینه دارد. حکاکی لارسی به چند دلیل مهم طرفداران زیادی دارد که مهمترین آنها گزینه های زیر است:

حکاکی لیزری فلزی و غیرفلزی

دستگاه حکاکی لیزری فیبر می تواند الگوهای عمیقی را روی سطوح فلزی مانند فولاد ، فولاد ، طلا ، نقره ، برنج ، مس و چدن و ​​غیره ایجاد کند. البته لازم به ذکر است که انواع دستگاه های حکاکی لیزری بسیار گسترده هستند و می توانند بسته به منبع لیزر ، ثابت یا قابل حمل و مواد استفاده شده به گروههای مختلف تقسیم می شوند. به عنوان مثال ، لامپ دستگاه حکاکی لیزری یکی از نسل های قدیمی دستگاه لیزر است که از نظر کیفیت ، کارایی و طول عمر نسبت به نوع فیبر پایین تر است و مراکز خدمات حکاکی حرفه ای معمولاً لیزر را از الیاف انتخاب می کنند.

ماندگاری دائمی حکاکی لیزری

از دیگر ویژگی های بسیار مناسب حکاکی لیزری روی فلزات می توان به ماندگاری بالا و همیشگی طرح اشاره نمود. این گروه از تجهیزات با اشعه برش های عمیقی را روی سطح فلزات ایجاد نموده و به همین خاطر ماندگاری آنها دائمی خواهد بود. همچنین لازم است بدانید که به علت عدم تماس دستگاه با سطح فلز، خروجی این کار بسیار تمیز بوده و کیفیت آن نیز بالا می باشد.

نسل های جدید دستگاه حکاکی لیزری در مقایسه با قابلیت های متعدد و دقت و ظرافت بسیار بالایی که دارند، از قیمت مناسبی برخوردار می باشند. علاوه براین، سرعت عمل بسیار بالایی در ارائه خدمات حکاکی داشته و در نهایت این ویژگی ها باعث میشوند تا قیمت حکاکی لیزری روی فلزات گران نباشد.

 

مزایا و معایب حکاکی لیزری

از مهم ترین مزایا و دلایلی که اغلب کارگاه های صنعتی به استفاده از دستگاه های لیزری برای کنده کاری روی سطوح گرایش پیدا کرده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود: قابلیت ارائه خدمات متنوع از قبیل حکاکی لوگو، شماره سریال، طرح های هنری و سفارشی، حکاکی متن و غیره با ظرافت بسیار بالا سرعت عمل بالا و ارائه خدمات حکاکی با تیراژ زیاد و بدون صدا ماندگاری طرح های کنده کاری شده است.

بهترین لیزر حکاکی
بهترین لیزر حکاکی

بهترین لیزر حکاکی

انواع حکاکی لیزری روی فلزات

سیستم لیزر الیاف طیف گسترده ای از گزینه ها را برای ارائه بهترین و مناسب ترین نوع مواد حکاکی شده ارائه می دهد. فرآیند اصلی حکاکی لیزری این است که پرتوی لیزر مواد را از سطح یک جسم بخار می کند. این حکاکی و علامت گذاری با لیزر به دلیل شکل تیر اغلب به شکل یک اثر مخروطی شکل در می آید. عبور چندین باریکه از این سیستم می تواند حکاکی لیزری عمیقی ایجاد کند و احتمال ساییدگی اثر حکاکی لیزر در شرایط سخت محیطی را از بین ببرد. نکات مهم را بخاطر بسپارید که در هر نوع حکاکی باید حکاکی روی فلز لیزر رعایت شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

فرسایش شبیه روش اچ است و غالباً با برداشتن پوشش روی مواد برای قرار گرفتن در معرض بستر همراه است. فرسایش روی فلزات روکش دار پودر. نوع دیگر اچینگ آنیلینگ است که می تواند با حرارت دادن سطح یک جسم انجام شود. در روش حرارت دهی فوق العاده و سپس خنک کننده فلز ، یک لایه اکسید دائمی ایجاد می شود که در معرض دمای بالا قرار دارد و یک اچ با کنتراست بالا بدون تغییر سطح نهایی ایجاد می کند.

روش کف سازی سطح مواد را ذوب می کند تا حباب های گازی ایجاد شده در اثر خنک سازی ماده ایجاد شود ، به عبارت دیگر تولید با نتیجه بهتر و مطلوب تر. سطح فلز را به سرعت گرم کنید تا رنگ آن تغییر کند. با این روش پرداخت ، فلز پرداخت می شود و در نتیجه سطح نهایی فلز مانند آینه جلا می یابد. آنیل روی فلزات با مقادیر بالای اکسیدهای کربن و فلزات مانند آلیاژهای فولاد ، آهن ، تیتانیوم و غیره و همچنین حروف حکاکی روی فلزات کار می کند. از روش کف سازی معمولاً در پلاستیک ها استفاده می شود ، اگرچه از این روش می توان برای علامت گذاری فولاد ضد زنگ نیز استفاده کرد. پرداخت و پرداخت تقریباً روی هر فلزی قابل انجام است. البته ، در فلزات تیره و کسل کننده بیشترین کنتراست حاصل می شود.

دستگاه حکاکی

دستگاه لیزر مخصوص حک و برش غیر فلزات می باشد و دارای تیوپ شیشه ای با 10.000 ساعت عمر مفید می باشد. برش چرم ، لباس ، پارچه ، کاغذ ، همچنین حکاکی بر روی پارچه با کیفیت بسیار بالا امکان پذیر می گردد. این لیزر مناسب برای چوب و پلکسی – چرم و پارچه – شیشه و سنگ – کاغذ و … است و برای تولید کیف ، کفش ، گلدوزی ، سر رسید و دکوراسیون از آن استفاده می شود.

بهترین لیزر حکاکی

حکاکی ویژه روی آلومینیوم منجر به ایجاد کنتراست کمتری می شود زیرا لیزر فیبر سایه های خاکستری و سیاه ایجاد نمی کند. با این حال ، می توان از ترکیب حکاکی های عمیق با اکسیدان ها یا مواد رنگی برای تولید اچ سیاه روی آلومینیوم استفاده کرد. حکاکی روی تیتانیوم باید شبیه آلومینیوم در نظر گرفته شود زیرا لیزر تمایل به ایجاد سایه هایی از خاکستری روشن تا خاکستری بسیار تیره دارد. با این حال ، بسته به نوع آلیاژ ، می توان با تنظیم فرکانس با سایه های مختلف رنگ ، تنظیم فرکانس را انجام داد.

بهترین لیزر حکاکی و دستگاه های لیزر منبع دوگانه می توانند به مشاغل با بودجه یا فضای محدود اجازه دهند قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت های خود را افزایش دهند. با این حال ، باید توجه داشت که یک مشکل وجود دارد: وقتی از یک سیستم لیزر استفاده می شود ، دیگری غیرقابل استفاده است

دستگاه حکاکی لیزر فلزات

سرعت بسیار بالا با استفاده از گالوانومتر کم حجم و سبک ، مصرف برق بسیار کم و کمتر از 500 وات خنک کننده هوا ، در نتیجه مصرف برق کم است. با تغییرات شدید در محیط و دما ، تغییری در سیستم دستگاه ایجاد نمی شود.

این دستگاه لیزر فیبر به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، مانند: الکترونیک ، رایانه ، صنایع متالورژی ، تجهیزات ارتباط از راه دور ، سخت افزار رایانه ، سیم و کابل ، مهره ها ، ابزارهای صنعتی ، لوازم خانگی ، ساعت ، بسته بندی مواد غذایی ، تجهیزات پزشکی ، جواهرات ، لوازم جانبی خودرو و تجهیزات نظامی و دارای ظرفیت حکاکی زیادی است همچنین حاوی طلا است ، نقره ، فولاد ، سرامیک ، پلاستیک ، شیشه ، سنگ و چرم. طرح مورد نظر خود را در یک برنامه ویژه بر روی کامپیوتر طراحی کنید ، سپس با دستگاه حکاکی با پرتو لیزر قدرتمند روی سطح کار حکاکی کنید

این نوشته در لیزر ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *