بلاگ

دستگاه آی پی ال اس اچ آر hs-620 آپولومد

به این نوشته امتیاز دهید.

آی پی ال اس اچ آر IPL SHR دستگاهی با سیستم نوری پالسی قدرتمند است که نور با طول موجهای مختلف ، معمولاً در حالت فیلتر نشده بین 400 نانومتر تا 1200 نانومتر تولید می کند و توانایی تأثیر بر روی انواع مختلف پوست را دارد و می توان با فیلترهای مناسب انتخاب شود تا به نتیجه مطلوب برسد. دستگاه آی پی ال اس اچ آر قادر به شلیک 10 شات در ثانیه است.

دستگاه IPL آی پی ال بدین صورت است که هندپیس بر روی یک قسمت از پوست قرار می گیرد و سپس هندپیس را به قسمت بعدی منتقل می کند تا شات بعدی را بگیرد. با توجه به نتایج مطالعه ، SHR ممکن است بهتر از IPL باشد ، دستگاه لیزر SHR با طول موج 650nm در 950 نانومتر به راحتی به عمق پیاز مو نفوذ می کند. دستگاه اس اچ ار یکی از بهترین و جدیدترین روش موثر درمان موهای زائد و مناسب برای انواع موها ، به خصوص موهای کرکی و بسیار ظریف است.

دستگاه لیزر SHR IPL آی پی ال اس اچ آر

دستگاه آی پی ال اس اچ آر منبعی از نور است که از طریق فیلتر به طور مستقیم به مو می تابد، در بهترین حالت باید روی سطح پوست مو وجود داشته باشد. انرژی نوری که توسط منبع نور لیزر SHR به ریشه یا فولیکول ساطع می شود را فراهم می کند.لیزر موهای زائد Shr با سیستم جدید ، به دلیل قدرت خروجی بالایی که دارد ، به دلیل بدون درد بودن همیشه متناسب با نوع پوست مردم ایران بوده است. این میکروپالس های هدف ، ناحیه درمان را از پوست اطراف جدا کرده و از عوارض جانبی بالقوه خطرناک جلوگیری می کنند.

هندپیس دیتگاه آی پی ال اس اچ آر

ویژگی های دستگاه Elight SMQ SHR

 دارای دو هندپیس تخصصی و ارگونومیک است

 کنترل هوشمند دما با استفاده از سنسور

تنظیم آسان پارامترها از طریق صفحه لمسی

 ترکیبی بسیار حرفه ای از سیستم IPL و Araf

مجهز به سیستم خنک کننده ترکیبی قدرتمند

رشد مجدد مو به چرخه رشد آن بستگی دارد. متوسط ​​زمان رشد 4-8 هفته است. با توجه به سرعت رشد مو ، جلسات دستگاه Elite در ناحیه صورت با فواصل 4-6 هفته و در اندام ها به مدت تقریبی 8 هفته توصیه می شود.  اولین تأثیرات لیزر بر روی موهای ناخواسته معمولاً تا دو هفته پس از لیزر مشاهده می شود. بعد از این مدت موها شل می شوند و می ریزند. هر بار لیزر تکرار می شود ، موها نازک تر می شوند ، به طوری که در پایان جلسات درمان بیشتر موهای ناخواسته از بین می روند. به دلیل پیشرفت در ساخت تجهیزات لیزر ، تقریباً عوارض جدی و غیرقابل پیش بینی ایجاد نمی کند. لیزر طیف خاصی از نور است که به صورت موازی و فازی تقویت و منتشر می شود. در لیزرهایی که برای موهای ناخواسته استفاده می شود ، یک طیف نور لیزر خاص با عمق نفوذ 2-3 میلی متر در زیر پوست ، فقط ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و متعاقب آن فولیکول های مو را از بین می برد. رنگدانه های ملانین موجود در پوست و مو ما اشعه خورشید را جذب می کنند ، بنابراین از بدن و پوست ما محافظت می کنند. این رنگدانه ها بهترین هدف برای اشعه لیزر در درمان موهای ناخواسته هستند.

رنگدانه های ملانین موجود در پوست و مو ما اشعه های خورشید را جذب می کنند ، بنابراین از بدن و پوست ما محافظت می کنند. این رنگدانه ها بهترین هدف برای اشعه لیزر در درمان موهای ناخواسته هستند. در فواصل لیزر درمانی برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست باید از خورشید جلوگیری شود. جلوگیری از آفتاب قبل و بعد از درمان از تحریک ملانوسیت ها و تغییر رنگ پوست در آن جلوگیری می کند. بنابراین توصیه می شود افراد 4-6 هفته قبل و بعد از لیزر از نور خورشید خودداری کنند و به طور منظم و مداوم از ضد آفتاب استفاده کنند.

هندپیس اس اچ آر آپولومد

تفاوت بین IPL و SHR

که اگرچه اصول فناوری آی پی ال IPL و SHR اس اچ آر یکسان است و تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. هر دو فناوری مبتنی بر نور شدید پالسی ساطع شده از چراغ قوه زنون با طول موج های خاص هستند. این اشعه باعث گرم شدن فولیکول مو و در نتیجه از بین رفتن آن می شود.

تفاوت در نوع انتقال انرژی

بیشترین تفاوت بین آی پی ال IPL و SHR اس اچ آر نحوه تابش به پوست است. در دستگاه IPL پس از تنظیم شات ، تمام انرژی دستگاه به یک باره به پوست منتقل می شود و گرمای زیادی را به طور هم زمان به پوست منتقل می کند که گاهی باعث درد یا سوزش می شود. در بیمار در دستگاه SHR اینگونه نیست ، اما انرژی منتقل شده به پالس های کوچکتر تقسیم شده و سپس برای جلوگیری از سوختن پوست منتقل می شود ، به عنوان مثال اگر دستگاه قرار باشد 90 ژول انرژی داشته باشد. IPL به پوست منتقل می شود. دستگاه SHR این 90 ژول را در سه مرحله و با 30 ژول انرژی در مدت زمان کوتاه انتقال می دهد.

یکی از مزایای دستگاه اس اچ آر SHR نسبت به دستگاه IPL این است که این دستگاه می تواند 1-10 شات در ثانیه شلیک کند و انرژی را تخلیه کند ، در حالی که دستگاه  آی پی ال IPL فقط به عنوان یک شات عمل می کند. همانطور که گفته شد دستگاه SHR قادر به انجام 1-10 شات در ثانیه است که این باعث افزایش سرعت کار با دستگاه می شود، به عنوان مثال کار روی یک اندام به طور کامل با این دستگاه به 45 دقیقه زمان نیاز دارد. اگر با دستگاه آی پی ال IPL باشد ، حدوداً 2 برابر بیشتر طول می کشد. همانطور که گفته شد ، دستگاه آی پی ال IPL ممکن است به دلیل تخلیه ناگهانی انرژی ، درد یا سوزش داشته باشد که باعث التهاب می شود، که در صورت تشدید باید مورد مراقبت قرار گیرد ، اما در دستگاه SHR شما فقط مقدار کمی از آن را نخواهید داشت التهاب این کاملا طبیعی است و به زودی از بین می رود و احساس درد و سوزش نخواهید کرد. همانطور که می دانید ، این اثر به روشن بودن رنگ پوست و تاریکی مو بستگی دارد ، بنابراین هرچه پوست روشن تر و رنگ مو تیره و ضخیم تر باشد ، درمان آن آسان تر است. . بین دستگاه های IPL و SHR ، درمان تقریباً یکسان است ، اما دستگاه اس اچ آر SHR ، روی پوست تیره و سبز موثرتر خواهد بود.

در افرادی که پوست تیره دارند ، سوختگی یا تاول به ندرت دیده می شود که قابل درمان و بهبود است. مراقبت های پس از لیزر برای درد ، سوزش و قرمزی شامل استفاده از کیسه یخ و استفاده از کرم های استروئیدی است. در صورت بروز ضایعات اپیدرمی ، استفاده از آنتی بیوتیک ها و ضد ویروس ها نیز تحت نظر پزشک معالج توصیه می شود. سیستم های خنک کننده دستگاه ها هر دو مشابه هستند. سیستم خنک کننده دستگاه توسط فن ها تأمین می شود و خنک کننده پوستی توسط TEC های سر هندپیس انجام می شود که TEC خود به وسیله جریان آبی که از طریق لوله اتصال به هندپیس عبور می کند ، انجام می شود. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که در بازار فروش و بسیاری از سایت ها به اشتباه دستگاه آی پی ال IPL و مخصوصاً SHR را به عنوان لیزر SHR معرفی می کنند که کاملاً اشتباه است این دو دستگاه فقط لیزر نیستند و در دست ساخت هستند. از پرتوهای لیزر استفاده نکنید و از فناوری متفاوتی برخوردار باشند و این بدان معنا نیست که این دو دستگاه کارآمد یا ناکارآمد نیستند ، اما به این معنی است که در ساخت آنها از فن آوری های مختلفی استفاده شده است. بسیاری از دستگاه ها ، مانند Pentox SHR ، دارای هر دو فناوری IPL و SHR با ELIGHT با تنظیمات کاملاً جداگانه هستند تا این امکان را برای کسانی که به هر نوع درمانی اعتقاد دارند فراهم کند.

تعداد جلسات درمان آی پی ال اس اچ آر

جلسات درمانی SHR بین 6 تا 8 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته بین هر جلسه و IPL بین 8 تا 10 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته است. هیچ عارضه جانبی در بیشتر افراد وجود ندارد. تغییر رنگ پوست به ندرت دیده می شود. این تغییرات می تواند ماه ها ادامه داشته باشد ، اما تقریباً همیشه موقتی است و در افرادی که پوست روشن دارند بسیار نادر است. این دو فناوری علاوه بر از بین بردن موهای زائد با دستگاه آی پی ال اس اچ آر IPL SHR ، باعث جوان سازی ، درمان لکه های سطحی ، درمان رگ های واریسی ، درمان جوش و … می شود. به طور کلی ، سیستم های نوری پالسی توانایی تولید طول موج از 400 تا 1200 نانومتر را دارند که از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است. در بعضی از دستگاه ها این تغییر در طول موج به صورت دیجیتالی و در برخی دیگر به طور مشابه توسط فیلترهای دستگاه آی پی ال اس اچ آر SHR IPL انجام می شود که هرکدام خاصیت درمانی خاصی دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با ما