حذف موهای زائد با لیزر و کارهایی که قبل از آن باید انجام داد

2/5 - (1 امتیاز)

یکی از بزرگترین معضل‌های زیبایی برای مردم و به خصوص زنان از بین بردن موهای ناخواسته بدن است. روش‌های مختلفی برای حذف موهای زائد بدن وجود دارند. اما بهترین آن‌ها در بین عموم مردم روشی است که کم‌ترین دردسر را داشته باشد. از نظر ایمنی، بدون درد بودن و ماندگاری نتایج، لیزر پرطرفدارترین و محبوب ترین روش در این زمینه می‌باشد. کسانی که بدلیل مزایا تصمیم بر حذف موهای زائد با لیزر دارند باید برخی نکات مهم را رعایت کنند. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به کارهایی که قبل حذف موهای زائد با لیزر باید انجام داد، اشاره کرد. اگر شما نیز از روش‌های سنتی و قدیمی خسته شده‌اید در این مقاله با ما باشید. چرا که سعی کرده‌ایم به برخی نکات کلیدی مهم که هر مراجعه‌کننده باید قبل از لیزرتراپی موها بداند بپردازیم.

به کمک لیزر برای همیشه می‌توان از شر موهای اضافی بدن رها شد.

حذف موهای زائد با لیزر چه تفاوتی با اپیلاسیون دارد؟

اصلی‌ترین تفاوت بین اپیلاسیون و حذف موهای زائد با لیزر ماندگاری نتایج حاصل از آن دو است. به این معنا که نتایج لیزرتراپی با هدف از بین بردن موهای ناخواسته بدن دائمی است. در حالی که اپیلاسیون بسته به نوع موهای شما به طور متوسط ​​بین ۳ تا ۶ هفته ماندگاری خواهد داشت. تفاوت دیگر بین این دو درمان این است که تجهیزات لیزر با کیفیت بالا برای انواع پوست‌ها ساخته شده است. به این معنی که می‌توان از آن در تمام نواحی بدن بدون بروز عوارض ناخوش‌آیند استفاده کرد. در صورتی که اپیلاسیون در برخی افراد با پوست‌های حساس باعث تحریک در نواحی خاص می‌شود. اگر شما نیز از روش‌های دردناک قدیمی در رفع موهای بدن خسته شده‌اید، لیزر بهترین گزینه ممکن خواهد بود. چرا که با تکمیل دوره درمانی بدون درد و عوارض جانبی می‌توان برای همیشه از شر موهای اضافی خلاص شد.

حذف موهای زائد با لیزر چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که برای دستیابی به کاهش قابل توجه رشد مو لازم است در هر فردی متفاوت می‌باشد. به این صورت که بسته به ناحیه‌ای از بدن که هدف قرار می‌گیرد و نیازهای فردی هر شخص تعداد جلسات متفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی می‌توان گفت که که دوره حذف موهای زائد با لیزر تقریبا ۶ الی ۸ جلسه است. جلسه‌های درمانی باید در فواصل بین ۴ تا ۵ هفته تکرار شوند. کمک گرفتن از دستگاه‌های پیشرفته و به روز دنیا می‌تواند در کاهش تعداد جلسات درمانی موثر باشد. علاوه بر آن تیپ پوستی و جنس مو زائد افراد نیز در تعداد جلسات لیزر تاثیر گذار خواهد بود.

برای اطلاع از تعداد دقیق جلسات لیزر تراپی مو زائد باید با پزشک متخصص مربوطه مشورت کرد. پزشک بعد از بررسی‌های مورد نیاز و معرفی دستگاه مناسب با توجه به شرایط بیمار تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین خواهد کرد. به منظور حفط نتایج لیزر توصیه می‌شود هر ۱۲ ماه یک بار لیزر درمانی تکرار شود.

حذف موهای زائد با لیزر روشی ایده‌آل برای تمامی افراد اعم از زنان و مردان است.

آیا همه دستگاه‌های لیزر موهای زائد یکسان هستند؟

با یک پاسخ کوتاه باید بگوییم که خیر، همه دستگاه‌های حذف موهای زائد با لیزر یکسان ساخته نمی‌شوند. چرا که در بازار شاهد دستگاهای متنوعی با قیمت‌های گوناگون هستیم. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه دستگاه ارزان‌تر باشد، احتمال عوارض جانبی نظیر سوختگی و نتایج بی‌موثر بیشتر است. بنابراین توصیه می‌شود حتما از دستگاه‌های باکیفیت و شناخته شده برای این منظور استفاده گردد. مراجعه‌کننده‌ها نیز با انتخاب کلینیک‌های معتبر می‌توانند جلسه درمانی آسوده و بدون استرسی را تجربه کنند. از آنجایی که تنوع دستگاه‌های لیزر زیاد است مناسب‌ترین گزینه برای هر فرد باید بر اساس شرایط بیمار تعیین شود. به عنوان مثال دستگاه ایده‌آل برای دو شخص با پوست تیره و روشن یکسان نخواهد بود.

نکات کلیدی مورد نیاز قبل از حذف موهای زائد با لیزر

اکنون که با برخی موارد مهم از قبیل تفاوت لیزر با اپیلاسیون، تعداد جلسات درمانی با لیزر و تنوع دستگاه‌ها آشنا شدید نوبت به برخی نکات کلیدی قبل از حذف موهای زائد با لیزر می‌رسد. از جمله مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

نکات قبل لیزر حذف مو

  • خودداری از برنزه کرد پوست ناحیه درمان به هر روشی از قبیل حمام آفتاب، سولاریوم یا کرم‌های برنزه کننده
  • تمیز کردن پوست ناحیه درمان و عدم استفاده از هر گونه کرم یا ماده آرایشی قبل از اعمال لیزر
  • دقت در انتخاب کلینیک معتبر و دستگاه لیزر مناسب
  • خودداری از اصلاح موهای زائد به روش اپیلاسیون
  • شیو کردن ناحیه درمان یک روز قبل از حذف موهای زائد با لیزر

همان طور که می‌توان متوجه شد رعایت هیچ کدام از نکات کلیدی عنوان شده در بالا دشوار نیست. پس حتما برای اینکه نتایج درمان بدون عوارض جانبی ایجاد شوند، توجه به این نکات ضروری را جدی بگیرید.

این نوشته در لیزر ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *