اثر بالینی دستگاه پلاسماجت بر درمان زخم

امتیاز بدهید به این post

پلاسما درمانی در زخم و پلاسماجت با یونیزه کردن گازهای جوی باعث تحریک انقباض فوری و جمع شدن فیبرهای اطراف چشم ، پلاسما می شود. دستگاه پلاسماجت لکه های کوچکی روی پوست ایجاد می کند که سلول های سطحی پوست را عالی می کند. پلاسماجت باعث خونریزی یا آسیب به بافتهای مجاور ، به ویژه لایه برجسته و عمیق پوست (لایه پایه) نمی شود.

درمان با دستگاه پلاسماجت چه مدت طول می کشد؟

یک جلسه استاندارد پلاسماجت برای پلاسما درمانی در زخم معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. لطفاً 30 دقیقه قبل از قرار ملاقات آنجا باشید تا بتوانیم یک کرم بی حس کننده محلی را در ناحیه تحت درمان قرار دهیم. این به حداقل رساندن خطر ناراحتی در طی این درمان کمک می کند. تعداد جلسات به میزان اصلاحی که می خواهید و پاسخ فیزیولوژیکی شما به درمان بستگی دارد. پس از ارزیابی نتایج در 2-4 هفته اول پس از جراحی ، ممکن است برای نتایج مطلوب به درمان بیشتری نیاز داشته باشید. معمولاً حداقل فاصله درمان های پیگیری 6 تا 8 هفته است.

پلاسما درمانی  در زخم

حفظ جوانی و طراوت پوست همیشه می تواند در زیبایی افراد تأثیر بسزایی داشته باشد. به همین دلیل است که افراد سعی می کنند زیبایی پوست خود را حفظ کنند و سعی می کنند این کار را به روش های مختلف در طول زندگی انجام دهند. پوست بدن انسان در معرض انواع آسیب ها و آلودگی ها قرار دارد. به همین دلیل جوانی و طراوت خود را خیلی زودتر از سایر قسمت ها از دست می دهد. این عامل می تواند اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد. خوشبختانه روش های زیادی برای بازگرداندن زیبایی و سلامت پوست وجود دارد. یکی از این روش ها پلاسماجت و پلاسما درمانی در زخم است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. روشی موثر و ساده که می تواند زیبایی و طراوت را به پوست شما بازگرداند.

جت پلاسما چیست؟

جت پلاسما روش جدیدی برای جوان سازی پوست و پلاسما درمانی در زخم است که از طریق دستگاه جی پلاسما انجام می شود. با استفاده از این روش ، روند آبرسانی پوست سریعتر انجام می شود و پوست جوانی و طراوت خود را بازیابی می کند. روش پلاسما جت و پلاسما درمانی در زخم می تواند انواع آسیب های پوستی از جمله چین و چروک های ناشی از پیری ، افتادگی ، آکنه ، زخم و بریدگی را از بین ببرد. علاوه بر این ، با استفاده از این روش می توان پلک ها و چشم های افتاده را از بین برد و فرم بینی را زیباتر کرد. اینها فقط چند مورد از کاربردهای روش جت پلاسما است.

آیا روش درمانی پلاسماجت بی خطر است؟

پلاسما درمانی در زخم یک روش درمانی غیرتهاجمی ، ایمن ، آسان و ایمن است. این روش همان نتایج جراحی معمولی را ارائه می دهد اما عاری از زخم و خطرات غیرضروری است. پلاسماجت دارای مجوز EU CE است. به این معنی که با الزامات ایمنی ، بهداشت و محیط زیست اتحادیه اروپا مطابقت دارد. حدود 3200 دستگاه پلاسما در سراسر جهان فروخته شده است و فقط پزشكانی كه آموزش های تخصصی دارند مجاز به درمان با پلاسما هستند.

پلاسماجت برای افتادگی پلک بدون تزریق انجام می شود. این روش درمانی مقدار بسیار کمی انرژی را به صورت پلاسما به پوست تزریق می کند و مناطق خاص پوست را با حداکثر دقت بازسازی می کند. در این روش ، پوست و لایه های زیرپوستی اطراف ناحیه هدف آسیب نمی بینند ، بنابراین ، پلاسماژ یک درمان بسیار ایمن و ملایم است. پلاسما به عنوان یک ضد عفونی کننده عمل می کند ، باعث بهبودی پوست و بهبود زخم ها می شود.

چگونگی درمان زخم با پلاسما

پلاسماجت یک وسیله پزشکی است که از پدیده پلاسما برای درمان استفاده می کند و به از بین بردن نقص و ضایعات پوستی به روش غیر تهاجمی کمک می کند. این یک گزینه عالی برای جراحی های زیبایی مانند جراحی (بینی ، افتادگی پلک ها و …) است. در این روش لکه های ریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و با استفاده از پلاسماگ سوخته و فقط لایه سطحی پوست آسیب می بیند ، بنابراین در پلاسما درمانی در زخم، جای زخم روی پوست باقی نمی ماند بلکه به دلیل تبخیر قسمتهای عمیق پوست . پوست ، پس از یک هفته ، باعث تغییراتی در منطقه می شود ، تغییراتی مانند:

ترمیم پوست

لیفت پوست صورت

عمق چین و چروک های پوست را کاهش دهید

جمع شدن منافذ

پلاسماجت چگونه کار می کند؟

برای درک چگونگی بازسازی پوست از طریق پلاسما ، درک اساسی از ساختار پوست لازم است. به طور خلاصه ، پوست از سه لایه تشکیل شده است: اپیدرم ، درم و بافت زیرپوستی. اپیدرم حاوی سلولهای تولید کننده رنگدانه به نام ملانوسیت است که وظیفه رنگ آمیزی پوست را بر عهده دارند. با افزایش سن ، ظاهر و مشخصات پوست تغییر می کند ، و اپیدرم نازک می شود ، به طوری که لکه ها بیشتر دیده می شوند و کلاژن موجود در درم به تدریج از بین می رود ، که باعث ایجاد چین و چروک در صورت ، نقص پوست و چین و چروک می شود. در پلاسما درمانی در زخم، باکتری ها به طور همزمان از بین می روند ، باعث بهبودی سریع ، بدون ایجاد زخم یا عفونت و همچنین تولید کلاژن و بازسازی پوست در مناطق تحت درمان می شون

عوارض درمان با پلاسما

در پلاسما درمانی در زخم، ناحیه تحت درمان کاملاً قرمز و تا حدودی متورم خواهد شد. در بعضی موارد ، تورم و ناراحتی جزئی تا سه روز ادامه دارد. پوسته کربن بلافاصله در هر محل درمان تشکیل می شود. تا هفت روز از دست زدن به این پوسته ها خودداری کنید مگر اینکه آنها را با پمادهای اکسیژن رسانی بعد از عمل استتار کنید. ما اکسیژن رسانی را برای این منظور توصیه می کنیم. عوارض جانبی غیرطبیعی شامل عفونت ، اسکار و تغییرات موقتی در رنگدانه های پوستی است. با رعایت توصیه های مراقبت های پس از پلاسما درمانی در زخم می توانید احتمال بروز این عوارض را به حداقل برسانید. فرآیندهای اصلی پلاسماجت در زیبایی صورت و بدن رخ می دهد.

به طور کلی ، بیشتر افرادی که از پلاسماجت استفاده می کنند به دنبال زیبایی هستند و دلیل شماره یک استفاده از پلاسماجت زیبایی است. البته افراد دیگری نیز هستند که از پلاسما درمانی در زخم و پلاسماجت برای مقاصد دیگری استفاده می کنند اما محبوبیت پلاسماژ در بین پزشکان زیبایی بیشتر است. اکنون بهتر است با برخی از کاربردهای پلاسماجتبه سبک و آنچه می توان با پلاسماجت انجام داد آشنا شوید. پلاسماجت امکان انجام بلفاروپلاستی پلک ها و از بین بردن کاملا افتادگی آنها را فراهم می کند. علاوه بر این ، می توان با استفاده از پلاسماژ ، پف و چروک های پلک پایین را برطرف کرد. پلاسماجت همچنین می تواند نقش مهمی در ایجاد چین و چروک داشته باشد.

کاربردهای فناوری پلاسما

درمان چین و چروک های پوستی (به عنوان مثال ، چین و چروک های اطراف چشم ، لب بالا ، گوش ها و گردن را از بین می برد). جای زخم های کوچک را درمان کنید (به عنوان مثال جای زخم های آکنه یا زخم های بعد از عمل را برطرف کنید). این فناوری برای سیگاری هایی که دارای خطوط عمودی بالای دهان هستند بسیار مفید است.

کاربرد پلاسماجت در درمان

زنانی که در گذشته باردار بوده اند می توانند از پلاسماجت کمک زیادی بگیرند. بسیاری از علائم کشش و ترک روی پوست پس از بارداری وجود دارد که باعث زشت به نظر رسیدن بدن می شود. پلاسماجت به راحتی می تواند این رگه ها و ترک ها را از بین ببرد. به دلیل چاقی و اضافه وزن ، پوست بدن کشیده شده و خطوط مختلفی روی بدن ایجاد می شود که عمدتا در باسن ، شکم و ران دیده می شود. پلاسماجت می تواند با قدرت خود این خطوط را به راحتی از بین ببرد و حتی آن خطوط نیز باقی نخواهند ماند.

در طی بسیاری از حوادث مانند آتش سوزی ، بسیاری از جراحات و سوختگی ها می توانند در صورت یا بدن فرد ظاهر شوند. پلاسماجت می تواند سوختگی ها و زخم ها را ترمیم کند تا پوست تازه در این مناطق دوباره رشد کند. پلاسماجت همچنین می تواند اسکارهای بدن را از بین ببرد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه ای به خال روی بدن خود ندارید و یا می خواهید از شر کلوئید و زگیل های بدن خود خلاص شوید ، می توانید از پلاسماجت استفاده کنید. پلاسماجت تأثیر زیادی روی زگیل و خال دارد و می تواند آنها را از بین ببرد.

پلاسما درمانی برای خانم ها

معمولاً بسیاری از مشکلات رنگدانه مانند کک و مک در خانم ها رخ می دهد. یا نتیجه خال کوبی های مختلف مانند ابرو و میکروپیگمنتیشن نیز مشکلات رنگدانه ای خواهد بود. با تشکر از پلاسماجت، این مشکلات رنگدانه ها می توانند برای همیشه حل شوند. اینها همه موارد استفاده زیبایی در پلاسماجت است که با آنها آشنا هستید.

اینها تنها برنامه های کاربردی پلاسماجت نیستند ، و بسیاری از فرآیندهای زیبای دیگر نیز وجود دارند که در آن ها پلاسماجت نیز نقش دارد و در کار شرکت می کند. در متن فوق فقط به مهمترین کاربردهای پلاسماجت در زیبایی اشاره شده است. با کمک پلاسماجت می توانید چین و چروک های سطح پوست صورت را به طور کامل از بین ببرید. پلاسماجت همچنین می تواند چین و چروک های دور چشم را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *