هایفو فوردی و فوردی پلاس چیست؟

هایفو فوردی چیست؟
5/5 - (2 امتیاز)

در بازار تجهیزات پزشکی مرزی برای نامگذاری وجود ندارد. هر کسی به هر شکلی که می خواهد دستگاه خود را نامگذاری می کند. به ویژه در بازار تجهیزات پزشکی زیبایی که نام های بزرگ و دلفریب خود را در صدر جستجوهای کاربران قرار می دهند و قصه ی عرضه و تقاضا که باعث می شود همان نام ها برروی هر نوع محصولی چسبانده شود.

در این میان بازار هایفو از همه ملتهب تر است. آنهم با نامگذاری دستگاهها بر اساس بعد. مگر نه اینکه ما در فضایی که می شناسیمش بیش از سه بعد نداریم؟ پس هایفوی 4 بعدی و هایفو 7 بعدی چیست؟ آیا بعد زمان را هم طبق نسبیت خاص وارد ماجرا کرده اند؟

جواب این سوال بر می گردد به ذائقه مخاطب و آن چیزی که دوست دارد بشنود و آن چیزی که قرار است بخرد. همه دوست دارند از هر چیزی آخرین مدل و بهترین برندش را بخرند: البته با ارزانترین قیمت. بنابراین به بازاریابان حق بدهید که روز به روز بر تعداد بعد دستگاههایشان، هرچند قدیمی و با تکنولوژی دِموده بیفزایند.

ولی واقعیت چیست؟ البته خب واقعیتی وجود ندارد. بهتر است بگوییم که ما چگونه هایفو ها را در شرکت خودمان طبقه بندی می کنیم؟

هایفوی دو بعدی اولترا

این مدل هایفو که در تصویر می بینید معروفترین نوع هایفو می باشد که اولین بار توسط شرکت اولتراپی در امریکا تولید شد. نمونه اصلی این دستگاه بیش از 70 هزار دلار قیمت دارد و بنابراین نمونه هایی که در ایران می بینید هیچ کدام اصل امریکایی نیستند و در کیفیت های مختلف توسط کارخانه های مختلف تولید می گردد. این هایفو را یک بعدی یا دو بعدی می نامیم. چرا؟

چون کارتریج آن صرفا یک خط از نقاط را  می زند – جهت x

سه کارتریج دارد که در عمق های مختلف 1.5 الی 5/4 اثر می گذارند – جهت z

هایفو اولترا دو بعدی

پس هایفوی ما می شود 2 بعدی. حالا اگر به جای 3 کارتریج 10 کارتریج دیگر هم بگذاریم باز بعد دستگاه تغییر نمی کند. اگر چه ممکن است شخص دیگری نظر دیگری داشته باشد.

عمده کاربردهای این هایفو دو بعدی برای جوانسازی صورت و غبغب است.

هایفو 3 بعدی

هایفوی سه بعدی را نیز در تصویر می بینید . بر خلاف هایفو دو بعدی این نوع دستگاه هایفو دارای کارتریج بزرگتری است. این کارتریج قابلیت آن را دارد که به جای یک خط از نقاط 12 خط از نقاط را ایجاد کند. یعنی برای شما یک صفحه از نقاط ایجاد کند که می شود همان صفحه x-y یعنی دو بعد.  همچنین سه کارتریج دارد که در عمق های مختلف 1.5 الی 5/4 اثر می گذارند – جهت z

بنابراین این دستگاه را هایفوی سه بعدی می نامیم. حالا اگر به جای 3 کارتریج 10 کارتریج دیگر هم بگذاریم باز بعد دستگاه تغییر نمی کند. اگر چه ممکن است شخص دیگری نظر دیگری داشته باشد.

هندپیس صورت و بدن هایفو 4 بعدی بلک اولترا

کاربردهای این نوع دستگاه نیز برای جوانسازی پوست صورت و کوچک کردن غبغب است اما با سرعت و دقت بیشتری نسبت به همتای دو بعدی خود.

هایفو 4 بعدی یا فوردی

اول اینکه فوردی یا 4D‌همان مخفف 4 dimensional یا چهار بعدی است. بنابراین بین این چند کلمه تفاوتی وجود ندارد. اگرچه فوردی کمی با کلاس تر به نظر می رسد. تا هایفو 3 بعدی تمامی ابعاد فضا یعنی x-y-z اشغال شدند بنابراین بعد دیگری برای فضا نداریم. مبحث فضا زمان نسبیت خاص هم که چیز دیگری است و به اینجا ارتباطی ندارد. سرعت ها همه کلاسیکی هستند و نه نسبیتی! پس این بعد چهارم چیست؟

جواب ساده است. در صورتی که به هایفوی 3 بعدی کاربرد دیگری اضافه کنیم یعنی بعد جدیدی به آن اضافه کردیم. ابعاد مرسوم به شرح زیر است:

  • هندپیس واژینال اضافه می کنیم در این صورت هایفوی 4 بعدی بلک اولترا خواهیم داشت که علاوه برا کارهای پوست برای واژینال تایتنیگ یا همان تنگ کردن واژن نیز کاربرد دارند.
  • هندپیس آر اف فرکشنال اضافه می کنیم که در این صورت هایفو 4 بعدی فرکشنال داریم که تکمیل کننده کارهای جوانسازی پوست است.

هایفو فوردی پلاس

هایفو فوردی پلاس همان هایفو 4 بعدی است که یک بعد دیگر نیز به آن اضافه شده است. این بعد می تواند واژینال – ویمکس و یا فرکشنال یا حتی لیپوسونیک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *